1. Otthoni akvárium
Meglepő, de az otthoni akvárium igen drága mulatság tud lenni, emellett rengeteg problémával jár. A halak beszerzée kisebb vagyon, főképp ha szebb példányok birtokában szeretnénk lenni, nem beszélve a rengeteg betegségről, ami szeretett állatkáinkra leselkedik. Ahhoz, hogy a víz minősée megfelelő legyen, számos gép szükséges, például szűrő, levegőztető, jó minőségű fények, stb. Az akváriumot díszítő növények sem túl olcsók, maga az akvárium is 50 – 500 ezer forint között mozog mérettől függően és még a kiskedvenceinket is etetnük kell.
2. Búvárkodás
A búvárkodás nem túl elterjed hobbi, viszont annál drágább. Egy átlagos búvár felszerelés legolccsóbban 150 – 250 ezer forintért szerezhető be, illetve fizetnünk kell részvétli díjat is, ami szintén nem olcsó.
3. Jégszobrászat
Egy igen ritka és sok gyakorlást igénylő hobbi a jégszobrszat, gyakorlatilag a luxus hobbik közé tartozik. A felszerelés hozzá vagyonokba kerül, de ami talán még drágább, az a szakma megtanulása, hiszen rengeteg pénzt elkérnek egy-egy oktatásért, tanfolyamért. Ha valaki elsajátítja mégis a szakmát, rengeteg pénzt tud vele keresni, hiszen luxus rendezvényekre felbérelhetik jó pénzért, bár kérdéses Magyarországon mennyire népszerű a jégszobrok megvásárlása.
4. Hegymászás
Talán meglepő lehet, de a hegymászás sem kivétel a drága szórakozások listája alól. Ha valaki szeretne hegyet mászni, elször szüksége van egy jó felszerelésre, nyilván a hegy típúsától is függ a beszerzés ára, de 200 – 300 ezer forint alatt nehezen jön ki. Ha már megvan a felszerelés, különböző engedélyek és tagsági díj megfizetése szükséges, így hamar leszegényedhet az ember.
5. Díjugratás
Tipikus “elit” sport a díjugratás, de ez igaz minden olyan sportra amelyhez lovak szükségesek. Maga a ló megvásárlása a legdráább, ez akár több vagy több tíz millió forintba is kerülhet, nyilván a ló minőségétől függően. A felszerelés szintén szükséges a tevékenységhez, ez elfogadható árban van, viszont meg is kell tanulnunk rengesen lovagolni, ami megint csak drága.
6. Lovas póló
Hasonló a helyzet a díjugratással, a lovas pólóesetében is a ló megvásárlása a kellemetlen összegeket jelentő kiadás. Magyarországon nem olyan elterjedt sport, mi inkább csak versenyezni szeretünk a lovakkal meg ugrálni, külföldön a legtehetősebb családok szokták űzni e remek sportot.
7. Modell vasút
Aki szereti a kirakósokat az imádná a modell vasút építését, az egyetlen probléma vele, hogy órisi összegeket elkérnek mind a pálya, mind a vasút megszerzéséért. Ennél a sportnál annyit megúszunk, hogy nem kell tanfolyamra járnunk, viszont még így sem sorolható az olcsó szórakozások közé. Ha szeretnénk spórolni, érdemes magunknak készíteni a pályát, ehhez viszont tudás, kreativitás és türelem szükséges, szóval ajánlott inkább használt alkatrészeket vásárolni és ezzel spórolni.
8. Modell repülő
A modell repülőzés egy szezonális sportnak számít, télen nehen megoldható a repülők reptetése. Maga a gép nagyon törékeny legtöbb esetben és egy kisebb vagyonba kerül a megvétele, mióta megjelentek a drónok sokkal jobban háttérbe szorult ez a tevékenység, hiszen sokkal sokoldalúbbak.
9. Ejtőernyőzés
Ha vonz a magasság, akkor ez a te hobbid, ha nem élsz nagy lábon, akkor már kevésbé. Minden ugrás körülbelül 3 perces és 50 – 100 ezer forint között mozog. Nos, mindenki gondolkodjon el azon, hogy megér-e neki 3 perc zuhanás átlagosan fél vagy negyed havi fizetést.
10. Siklórepülő
Igazán izgamas hobbi a siklórepülőzés, remek szórakozás tud lenni ha az eget szeli az ember, főképp egy ilyen kis gépben, ahol érzünk minden mozzanatot és fordulást. A probléma abban rejlik, hogy egy ilyen gép 50 – 100 millió forintba kerül, szóval ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy egy kertes házban ücsörögne szívesebben, vagy a vitorlás repülőjében, ezt döntse el mindenki magának.
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.