Drón itt, fotó ott és videó amott. A szemünk előtt válik mind egyre népszerűbbé a drónozás, de a laikus számára ez teljességgel érthetetlen, hogy miért alakult ez így.
Mi egy kicsit jobban utánajártunk a dolognak és amire jutottunk, azt most megmutatjuk.
A neve az angol zümmögés szó megfelelőjéből ered és a gyakorlatban pilóta nélküli repülő szerkezetet jelent. Kezdetben az amerikai hadsereg használta leginkább, de mára már általánosabb lett a használata.
A gyakorlati elterjedésében ez azt jelenti, hogy leginkább a fölről irányítja a tulajdonosa egy távirányító segítségével, miközben a gép a levegőben, akár több száz méter magasba is felszáll és fotót készít, illetve videót vesz föl.
Mire használják manapság leginkább? Logisztikában, filmezésben, mezőgazdaságban, de a szórakozás során is egyre gyakrabban tűnnek fel, bár az is igaz, hogy otthoni szórakozás miatt is egyre elterjedtebb. A youtube is tele van jobbnál-jobb ilyen módon elkészült kisfilmmel.
Ha drón vásárlás, akkor az a legjobb, ha az alábbi paramétereket betartja az ember: tudjon repülni 25-30 percet, legyen nagyobb egy tenyérnél, de az átmérője ne haladja meg a fél métert.
A hatótávolság az egyik legfontosabb paraméter. A légifelvételek készítésére tervezett gépek maximális hatótávolsága akár 5 km is lehet, ez a szempont egy hobbi drónosnak elégnek kell lennie.
Árak persze teljesen eloszlanak: a legolcsóbbtól (6000 Ft) a legdrágábbakig (fél, 1 millió Ft) bármilyen szintű gépet lehetséges vásárolni.
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.