A fogorvosi kezelés fáj
Ahogyan a legtöbb orvosnál, a fogorvosnál is az első lépés az érzéstelenítés mindennemű beavatkozás előtt. Éppen ezért a fogorvostól való félelmünk teljesen indokolatlan, ha időben fordulunk szakemberhez. Ellenkező esetben, ha nagy mértékű a gyulladás, lehet, hogy az érzéstelenítés nem hat teljeskörűen, de így is sokkal kisebb fájdalmat érezhetünk, mint ha nem kezeltetnénk fájó fogunkat. Ha még nincs olyan fogorvos, akire szívesen rábíznád magad, ajánljuk figyelmedbe a Dentortho szájsebészetet Budapesten, ahol garantáltan profi ellátásban részesülsz.
Fogorvoshoz menni csak végszükség esetén kell, ha már nagyon fáj
Ugye a fentebb említettek miatt nem kell bővebben magyaráznunk, hogy ez miért butaság? A legjobbat akkor teszed, ha rendszeresen (legalább évente) eljársz konzultációra és megbizonyosodsz arról, hogy minden rendben és időben tudod kezeltetni az esetlegesen fellépő problémákat.
A kismamák nem kaphatnak érzéstelenítőt a fogorvosnál
Ez régen valóban így volt, mára már azonban a forgalomban lévő érzéstelenítők összetevői nem lehetnek károsak a magzatra. Ezért tehát, ha már túl van a kismama a rosszullétek időszakán, akkor bátran kaphat érzéstelenítőt a fogorvosnál is.
Fogkefét cserélni akkor kell, ha már teljesen használhatatlan
Sokan csak akkor cserélünk fogkefét, ha ananka sörtéi már annyira szétállnak, hogy képtelen betölteni a funkcióját. Ezen azonban azért érdemes változtatnunk, és legalább 8 hetente lecserélni fogkefénket, mert már ekkor is csökken a sörték hatékonysága. Bónusz, hogy ha nem hagyjuk fogkefénket rendesen kiszáradni, nedves környezetben az a baktériumok melegágya is lehet.