Zenefelismerés
Ha ismeritek a hagyományos zsákbamacska játékot, akkor tudjátok, hogy a pontgyűjtős játékok lényege egy lagziban, hogy a győztes kezdheti majd a menyasszonytáncot. Ebben a játékban azonban nem egy zsákban lévő tárgyakat kell vakon kitapogatnotok, hanem zenéket kell felismernetek, a tét azonban ugyan az!
Seprűs tánc
A seprűs tánc lényege pontosan az, aminek tűnik: az emberek egy seprűvel a lábuk közt táncolnak. Ez azonban nem elég, hiszen a seprűt át is kell adni egymásnak táncolás közben, de úgy, hogy kézzel egyáltalán nem érhettek hozzá!
Gyermekek tánca
A gyerkőcök régebben gyakran csak külső, ücsörgő szemlélői voltak a lagziban történteknek, mára azonban sokan igyekeznek szervesen bevonni őket. Ilyen próbálkozás az is, mikor a ceremóniamester a teljes aprónépet a táncparkettre invitálja, és ugyanazokat a játékokat kell eljátszaniuk mint a felnőtteknek. Ilyenkor a gyerekek élvezhetik, hogy ők vannak a középpontban, mi pedig igazán cuki látványban részesülhetünk!
Harisnyakötő hajítás
A csokordobást mindenki ismeri, de hallottál már a harisnyakötő dobásról? Ez a csokordobás férfiváltozata, amikor az újdonsült férj dobja el a „valami kék”-et, a menyaszsony harisnyakötőjét, amit az agglegények elkapnak, hogy kijelöljék a következőt, aki leghamarabb lemondhat a hajadon életről.
Sorsjegy
A „menyasszonytánc sorsjegyért” szerintem az egyik legszuperebb új hagyomány, ugyanis ebben az esetben nincs meg a vendégség esetében a szégyenérzet lehetősége, hiszen nem rajta múlik, mennyi pénzt ajándékoz a házaspárnak, lehetőséget azonban biztosít annak megszerzésére. Ilyenkor ugyanis a fiatalok a menyasszonytáncért nem pénzt, hanem kaparós sorsjegyeket gyűjtenek.
Ha már van egy nagycsomó ötletetek, de még nem tudjátok, hol szeretnétek megvalósítani, akkor a Zsidai Rendezvény kínálatában sok-sok helyszín közül válogathattok még akkor is, ha kis létszámú esküvőt terveztek!