Az SMR henger használatának hibái
Az SMR hengerek használata egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ami nem csoda hiszen szuper kis eszköz! Sokan azonban az internetről lesik el, hogyan is kell használni, ugyanis használata egyszerű, azonban mégis van egy-két dolog amire érdemes odafigyelni a masszázshenger használata közben. Az SMR henger jótékony hatásait csak akkor tapasztalhatjuk meg, ha megfelelően használjuk az eszközt! Fontos tudnod, hogy a masszázshenger használatával nem kell a fájdalomküszöböd átlépni, ha fájdalmat érzel abba hagyhatod azon izomcsoport hengerezését, mert azzal árthatsz is magadnak. Nézd meg milyen hibákat követhetsz el hengerezés közben!
1. Rosszul helyezkedsz el a hengeren
Rosszul támaszkodsz vagy rossz a kiinduló helyzeted, ha gördülés közben nagyon nehezen tartod meg az egyensúlyodat és elkezdesz billegni. Az eszközt mindig úgy állítsd be, hogy merőlegesen álljon a megdolgoztatott izommal szemben nézve, és csak utána terhelj rá az ezközre! A megfelelő SMR henger vásárlás biztosítja, hogy izmaidat többféle masszírozási módszert alkalmazva is használhasd az eszközt, egyes masszírozási pozíciókban például merőlegesen kell beállítani az eszközt, van hogy csavaró módszert kell alkalmazni.
2. Nem megfelelő az erősség
A hengerezés közben egyszerre nyomást és mozgatást helyezünk az adott területre, ami a feszültségek feloldásában, az izomhossz és arány beállításában segít, valamint lassítja az izomfáradást. A saját testsúlyoddal tudod szabályozni, hogy milyen mértékű nyomást helyezel az adott izomcsoportra, ezért ha túl gyengéd vagy az semmilyen hatást nem vált ki, ha pedig túl erős, azzal felesleges fájdalmat okozol magadnak. Az erősséget az is befolyásolja, hogy milyen típusi hengert használsz. A megfelelő SMR henger vásárlás közben tartsd szem előtt, hogy az üreges hengerek általában merevebbek, míg a teli és sima felületű hengerek finomabb hengerezést biztosítanak.
3. Nem lazítod és feszíted az izmokat hengerezés közben
Ezzel a tippel növelheted a hengerzés hatékonyságát és az idegrendszer is jobban koncentrál majd a hengerezésre.
4. A csontokat és a lágy területeket is hengerezed
A masszázshenger célja az izmok és a kötőszövetek fellazítása, így semmi szükség rá, hogy ezeket a területeket is hengerezd, ugyanis csak fájdalmat okokzol vele magadnak. Nem kell hengerezned a lapockát, a csigolyákat, a bordákat, a csípőt, a térdet, és a sípcsontot sem!
5. Túl sokáig időzöl a trigger pontokon
A trigger pontok masszázsa eltüntetheti a fájdalmat, de amennyiben túl sokáig éri nyomás azzal fokozhatod is a fájdalomérzetet. Ahelyett, hogy a problémás területet hengereznéd, kezdésként 60-90 másodpercig próbáld a környező területeket masszírozni, majd csupán 30 másodpercre térj vissza a trigger pontra.