Tradícionális lakberendezési tippek
Ha szereted a tradícionális dizájnt, de úgy érzed, ez túl sok lenne az otthonodba, akkor egy átmeneti lakberendezés lehet a megoldás. Ha a tradícionális stílus elemeit modernebbekkel párosítjuk, az átmeneti belső terek tökéletes kompromisszumot alkotnak. Tehát, akár a tradícionális, akár az átmeneti stílust választod, olvass tovább, és meríts ihletet ebből a 7 alapvető elemből, amelyek a tökéletes tradícionális lakberendezéshez tartoznak.
1. Szerkezeti díszítések a tradícionális dizájnban
Mindenekelőtt a tradícionális lakberendezés magában a szoba szerkezetében kezdődik. A díszlécek és korlátok mind tipikus elemei a korabeli otthonoknak, és megfelelő hangulatot teremtenek a tradícionális stílushoz. Ha azonban otthonod modernebb, ezeket a részleteket később is alkalmazhatod. Például a faprofilok gipszkartonra rögzítése nagyon egyszerű módja a díszléc felhelyezésének, és az eredmény határozottan rusztikus. Ezenkívül, ha a nappali ötleteket keresel, próbálj meg trompe l'oeil tapétákat felrakni, amelyek nem vesznek el a térből helyet.
2. Faragott részletek
Díszlécek, bútordarabok, kiegészítők… a tradícionális lakberendezésben mindenhol megtalálhatóak a bonyolult faragott részletek! Azáltal, hogy a szoba szinte minden elemét díszítő réteggel látják el, hozzájárulnak ennek a stílusnak az emelkedett megjelenéséhez, textúrát és karaktert adnak hozzá. Ha faragott részleteket szeretnél becsempészni a szobába, kezdd a nagy darabokkal. Egy faragott kanapé vagy ágy elég lesz ahhoz, hogy jellegzetes, tradícionális kinézetet keltsen!
3. Hangsúly az ablakokon
Ha valami, a vastagon bélelt függönyök a tradícionális belső terek jellegzetességei, és a megjelenést gyakran hozzáillő párkányok vagy karnisok teszik teljessé. Ezenkívül mindig látni kell a teljes hosszúságú függönyöket, amelyek még hatásosabbá teszik a tradícionális megjelenést. Valójában ez egy vizuális trükk, amely bármilyen stílusra vonatkozik; a padlótól a mennyezetig érő függönyözés egy tesztelt profi stratégia, amellyel a helyiség magasabbnak és szellősebbnek tűnik!
Ezután – bármilyen legyen is az ablakok tényleges mérete – keretezd be őket egy vastag szövetből készült, teljes magasságú drapériákkal. Ha pedig magánéletre van szükséged, szerelj fel két réteg függönyt: egy áttetszőt és egy vastagabbat.
4. Ívelt vonalak
Felejtsd el a modern bútorok letisztult és szögletes vonalait; a tradícionális darabok mind díszesek és ívesek! A kabrió bútorlábak, a pihe-puha kárpitok és mindenütt örvénylők a tradícionális belső tereket egyedi, fenséges, mégis hívogató hangulatot kölcsönöznek, ami megkülönbözteti bármely más lakberendezési stílustól. Tehát amikor vásárolni indulsz, mindig keress ívelt profilokat, és látni fogod, hogy szoba stílusa egyre tradícionálisabb lesz minden egyes ívnél!
5. A több az jobb
Eddig is értetted; a tradícionális belső tér minden, csak nem minimalista. Tehát nyugodtan rétegezz textúrákat és dekorációkat, hogy otthonod a tradícionális enteriőrre jellemző hangulatos és telt megjelenést adja.
Ez alól a lámpatestek sem kivételek. A tradícionális lámpák (traditional lamps) lehetnek hatalmas kristálycsillárok, az igényesen díszített lámpák és a szoborszerű asztali lámpák. Ezek mindig elengedhetetlen elemei a tradícionális enteriőrnek, és úgy vannak megválasztva, hogy kiemelkedjenek a térben. Tehát győződj meg róla, hogy a lámpáid is tradícionálisak!
6. Tradícionális stílusú minták
A tradícionális lakberendezés másik fontos eleme, hogy az egyszínű színek soha nem maradnak magukra. Valójában mindig megtalálja a mintás szövetek keverékét. A csíkok és a virágok határozott választások, de nem minden csík vagy virág működik. Elegáns, gazdag és rendezett – ezek azok a jellemzők, amelyekre figyelni kell, amikor a tradícionális dizájn mintáját választjuk.
Amellett, hogy egyszerűen gyönyörűek, a minták segítenek kiemelő színt és megjelenést bevezetni a színsémába. A damaszt szövetek nagyszerű választások arra is, hogy érdekes tónus-tónus hatást hozzanak létre anélkül, hogy túl sok színt adnának a dizájnhoz. Mert ha a színek több mint örvendetesek egy tradícionális dizájnban, soha nem fogsz látni túl sok árnyalatot összekeverni.
Ha tradícionális mintákat szeretnél bevinni szobába, kezdd kicsiben, a párnák és takarók hozzáadásával. Ezután – ha tetszik az eredmény – folytathatod a nagyobb munkákkal, mint például az új függönyök és kárpitozás!
7. Szimmetria
Végül, de nem utolsó sorban ha kétségeid vannak a bútorok elhelyezésével vagy kiegészítőkkel kapcsolatban, menjetek párban. Valójában a szimmetria az egyetlen jellemzője, amely minden tradícionális belső térben megtalálható. Két fotel a kandalló oldalán, egy pár lámpa a büfészekrényen vagy két hozzáillő műalkotás a falon csak néhány példa, amely minden tradícionális lakberendezésben visszatér. Valójában a szimmetria természetesen megnyugtatja a szemünket, és azonnal kiegyensúlyozottá és nyugodttá varázsolja a teret; és ki ne szeretné, hogy otthona kiegyensúlyozott és nyugodt legyen?!